Бібліоінтернет

„БібліоІнтернет” працює у Балківській сільській бібліотеці
    29 вересня 2010 року о 12-00 в Балківській сільській бібліотеці Барського району Вінницької області відбулося відкриття „БібліоІнтернету” - нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет в рамках програми „Бібліоміст”.
    Барська районна бібліотека, Барська дитяча бібліотека та 4 сільські бібліотеки: Балки, Верхівка, Мигалівці та Міжлісся стали переможцями першого раунду конкурсу „Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету”, метою якого була підтримка ініціативних публічних бібліотек у впровадженні на їх базі нових бібліотечних послуг для користувачів з використанням вільного доступу до Інтернету. Конкурс проводився програмою „Бібліоміст”, що адмінструється Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX за підтримки Фундації Білла та Мелінди Гейтс.
    Бібліотеки-переможці отримали для реалізації проекту набір обладнання (всього 15 комп’ютерів та 4 принтери і сканери). Доставка та встановлення обладнання, а також інсталяція програмного забезпечення оплачена програмою.
     В підготовці приміщення „БібліоІнтернету” до прийому техніки активну участь взяла Балківська сільська рада. Інформаційну підтримку надали Барська районна бібліотека та Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. К.А.Тімірязєва, на базі якої в обласному тренінговому центрі бібліотекарі сільських бібліотек-переможниць пройшли тренінги з основ роботи на ПК та Інтернет. Відтепер сільські бібліотекарі презентуватимуть своїй громаді нові можливості у різних сферах життя за допомогою Інтернет.
 
    З впровадженням вільного доступу до Інтернету бібліотека отримає додаткові комунікаційні та інформаційні можливості,нові методи й користування пошуку, критерії відбору необхідної інформації. Студенти та учні використовуватимуть Інтернет для пізнавального розвитку, а громада знаходитиме інформацію на вирішення повсякденних проблем, знайомитиметься з актуальними новинами.
 
 
**********************************************
     “Бібліоміст” — партнерська робота IREX, USAID та Міністерства культури і туризму України за підтримки Фундації Білла та Мелінди Гейтс.
    “Бібліоміст” співпрацює з Українською бібліотечною асоціацією (УБА), центральними і місцевими органами влади та бібліотеками на всій території України, щоб допомогти бібліотекам ефективніше задовольняти потреби місцевих громад завдяки навчанню та використанню сучасних технологій.